Smartcon 2015’te Büyük Veri İle Online Pazarlama Konuşulacak

Teknoloji ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin ağırlanacağı büyük veri konferansı Smartcon 2015 İstanbul, 26-27 Mayıs 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Konferansta konuşmacı olarak yer alacak isimlerden biri olan Barclays CDO’su (Veri Başkanı – Chief Data Officer) Dr. Usama Fayyad, kurumların büyük veriyi kullanarak nasıl değer yaratabileceklerini katılımcılarla paylaşacak.

CDO unvanının ilk sahibi

Usama_Fayyad

Barclays’deki görevinden önce aynı görevi Yahoo’da üstlenen Dr. Fayyad, içerik ve reklam için büyük veri tekniklerinin uygulandığı Yahoo Research Lab’i hayata geçirdi. Yahoo’da kurduğu ekip, günde 25 terabaytın üzerinde verinin toplanmasını, yönetimini ve işlenmesini sağlayarak şirketin küresel çapta önemli iç görüler elde etmesini sağladı. Fayyad ayrıca veri üzerine gerçekleştirdiği önemli çalışmalarla CDO unvanını alan ilk isim olmayı da başardı.

Uzayın verilerini analiz etti

Veri madenciliği teknolojileri, öğrenen algoritmalar, veritabanı teknolojileri ve iş uygulamaları ile ilgili 30’un üzerinde patent sahibi olan Fayyad, aynı zamanda Microsoft’un veri madenciliği birimini de yönetti. Usama Fayyad’ın kariyerindeki en önemli noktalardan birini de ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA için gerçekleştirdiği çalışmalar oluşturuyor. Fayyad burada, uzay mekikleri tarafından toplanan büyük verinin analiz edilmesine yönelik çalışmalarda bulundu.

Sosyal medya ve müşteri deneyimi

LithiuMichaelWu-300x287m Technologies’de Baş Veri Bilimci olarak görev yapan Dr. Michael Wu, UC Berkeley’de biyofizik alanındaki doktorasını tamamlamadan önce aynı üniversitede üç ana dal olarak uygulamalı matematik, fizik ve moleküler ve hücre biyolojisi eğitimi aldı. Büyük veri ile sosyal medya yönetimi ve müşteri deneyiminin iyileştirilmesinde dünyada sayılı isimler arasında gösterilen Dr. Wu, çalışmalarında veri odaklı metodolojileri kullanarak sosyal ağların dinamiklerini araştırıyor.

Lithium’da gerçekleştirdiği Ar-Ge faaliyetleri nedeniyle CRM Magazine tarafından “2010 Yılının Etkileyici Lideri” olarak seçilen Dr. Wu, “Sosyal Medya Çağında Müşteri Deneyimi” başlıklı sunumunda, sosyal medya ve oyunlaştırma (gamification) ile müşteri ilişkilerinin nasıl iyileştirilebileceğini anlatacak.

Bölgenin en kapsamlı etkinliği

Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinin en geniş kapsamlı büyük veri etkinliği olan ve bu yıl ilk kez düzenlenen “Büyük veri, büyük fikirler” (“Big Data, Big Ideas”) temalı organizasyon, zengin içeriği ile öne çıkıyor. Büyük veri teknolojisinin 360 derece değerlendirileceği etkinlikte, nesnelerin interneti ve optimizasyondaki trendler, dijital, mobil ve pazarlamada büyük fikirler, veri bilim ve analitik, veri güvenliği ve gizlilik, yapay zeka ve yeni iş modelleri gibi birçok farklı başlıkta çeşitli oturumlar düzenlenecek. Etkinlik katılımcıları, farklı sektörlerden önde gelen kuruluşların yöneticilerinin yanı sıra önemli akademisyenlerle de tanışma ve birebir iletişim kurma fırsatı bulacak.

View Online / PDF

Leave a Reply